Czy zasłony szare są w modzie

Jakie zasłony do szarych ścian dobrać? Jest to zagadnienie, jakie stawia sobie teraz mnóstwo osób ze względu na ogromną popularność szarych pomieszczeń. Odcień zasłon powinien być do nich dobrze dostosowany. Na jaki się zatem zdecydować?

Szary pokój – jakie zasłony?

Decydując się na zabarwienie ścian w pokoju na kolor szarości stworzymy dobrą, całościową podstawę do wyboru akcesoriów oraz ozdób do pomieszczenia. To niezwykle wygodne wyjście. Zwłaszcza wówczas, jeśli do końca nie wiemy jaki styl pomieszczenia dobierzemy oraz jaka gama barw będzie prowadziła w dodatkach. Jeżeli natomiast zamierzamy zachować klasę oraz estetykę szarości powinniśmy przypilnować o każdy element oraz odpowiednio rozważyć jego barwę. Toteż odcień zasłon jaki dobierzemy do szarego pokoju jest szczególnie istotny, ponieważ może określić styl całego pomieszczenia.

Laboratorium odcieni, więc jaki odcień pasuje do szarego?

Szare ściany kojarzą się z innowacyjnym, minimalistycznym wyglądem pomieszczeń, niejednokrotnie natomiast decyzji o ich doborze towarzyszy obawa — czy pokój w szarościach nie będzie czasem wyglądał źle oraz mdło? Ostatecznie, o jaki tym będzie rezultat własnej kompozycji, zdecydują dwa elementy — czy we wnętrzu jest odpowiednia ilość oświetlenia, i jaki odcień pasuje do szarego? Jeśli dysponujemy nieco jasnym pomieszczeniem, możemy pozwolić sobie na połączenie szarości z trochę ciemniejszymi, klasycznymi odcieniami — jak, np. granat, ciemny beż, czerń, natomiast również odcień musztardowy lub szmaragdowej zieleni — dzięki którym zyskamy tradycyjną kompozycję z domieszką elegancji.

Jak odpowiednio zastosować szare zasłony np. na przelotkach?

Każdy ma odmienny gust, zatem nie ma jednej odpowiedzi na to zagadnienie. Jednak dopuszczalne jest przedstawienie paru porad, jakie ułatwią. Podpowiemy Ci jak udekorować szarymi zasłonami oraz jak zastosować je jako element wystroju domu. Szary to niezwykle znana barwa oraz jest mnóstwo rozmaitych odcieni szarości. Zasłony szare nadają szczypty wyrafinowania i nigdy nie wychodzą z mody. Prócz uzupełnienia każdego stylu ozdób pomieszczeń, od luksusowego po innowacyjny minimalistyczny, odcień ten może być też wykorzystywany w rozmaitych miejscach. Oto parę porad, jak stosować szarych zasłon w domu.

Jak wybrać zasłony we wzory do szarych ścian?

Pomieszczenia pomalowane na szaro dobrze łączą się nie jedynie z wieloma odcieniami, jednak także z różnymi wzorami. Zasłony we wzory powinny harmonizować z charakterem pokoju oraz go podkreślać. Ogromne kwiatki dobrze sprawdzają się na zasłonach ozdobnych. Na przykład delikatne wzory kwiatowe w odcieniach szarości wciąż cechują prostotę stylu z północy. Pokój podtrzymany w takich barwach jest osłabiony, w wypadku pokazanego wzoru delikatny oraz kobiecy.