Czy warto zdecydować się na szare zasłony

Eleganckie, szare zasłony świetnie prezentują się zarówno w innowacyjnych, jak również tradycyjnych kompozycjach pomieszczeń. Jednym spośród najpopularniejszych odcieni jest zwłaszcza zamiłowanie do nordyckich oraz prostych wzorów. Zasłony szare dobrze pokazują właściwości okien oraz powodują, iż całe pomieszczenie wygląda niezwykle ciekawie. Prócz spełniania ról ozdobnych mogą też zachować prywatność, zapobiegać spojrzeniu z zewnątrz, natomiast również działać na temperaturę w mieszkaniu. W tej sprawie w ogromnej mierze zależy od doboru materiału zasłony. Pośród tych serii znajdują się np. delikatne dzianiny przypominające trochę zasłony, jakie stanowią doskonałą dekorację.

Zasłony zaciemniające szare w Twojej sypialni oraz w salonie

Aranżując sypialnię należałoby skoncentrować się trochę na atutach użytkowych zasłon. Prócz tego, iż mają odpowiednio wyglądać, upiększać oraz tworzyć powierzchnię intymną, ich zadaniem będzie zatrzymanie promieni światła, za dużej jasności za dnia, no i wścibskich spojrzeń sąsiadów. Jeżeli masz swój dom z dala od otoczenia, w Twojej sypialni swobodnie sprawdzi się choćby półprzezroczysta, cienka zasłona szara.

Mnóstwo twarzy szarych zasłon

Szare zasłony mają rozmaite oblicza. Własnym dyskretnym urokiem nęcą jaśniejsze, wprost nieśmiałe tonacje. Nie pozostają im natomiast dłużne ciemne, wyraźne nuty. Oraz to Ty wybierasz, jak Ci jedynie w duszy zagra. Kochasz wszystkie jaskrawe akcenty? Wspaniale! Dobierz więc zasłony szare z połyskiem. Natomiast może preferujesz matowe klimaty? Natomiast jeżeli masz problem, bowiem kusi Cię i jedno, oraz drugie, powiąż ze sobą rozmaite szale. Stwórz melanż, gdzie ciemne tony przyjemnie będą przechodzić w jaśniejsze, natomiast mat jednych łagodnie zatuszuje blask tychże drugich.

Doskonałe zasłony do szarej sypialni

Szary to doskonały odcień do sypialni. Czemu? Przede wszystkim za sprawą atmosfery, jaką można przy jego pomocy osiągnąć. Osłabione kolory szarości pozwolą na tworzenie kompozycji, w której z radością chce się odprężyć po pracowitym dniu. Dopracowując sypialnię przy wykorzystaniu szarych elementów, mamy duże pole do popisu przy doborze akcesoriów.

Szare ściany – jakie zasłony dobrać?

Szarość to neutralna barwa, jaka nie działa na nas ani dobrze, ani niekorzystnie. Wielu uważa, iż szare ściany to przepis na nudę, natomiast w praktyce okazuje się, iż szarość stanowi dobre tło dla aranżacyjnych eksperymentów. Barwa ta odpowiednio komponuje się ze wszystkimi odcieniami, dzięki czemu możesz postawić na niewątpliwie nietypowe wyjścia. Jakie zasłony do szarego pokoju lub salonu? Wszystko zależy od tego, jaki rezultat pragniesz osiągnąć. Szarość ścian może zostać neutralna oraz osłabiona, jeżeli dobierzesz do niej dodatki w pastelowych kolorach.